SKY klub

Řešíte právě nějaký problém?

S těmi životními vám možná maličko pomůže pěkná procházka s fotoaparátem v ruce...
a pokud máte nejasnosti ohledně práce se snímky, s aparátem anebo s grafickým programem, potom jsme na tomto místě připraveni zodpovědět vaše dotazy.

Často se opakující otázky a zapeklitosti se stanou tématy zde uložených souborů ke stažení. Určeny jsou pouze pro soukromou potřebu členů fotoklubu, nikoli pro komerční účely.
První z nich se týká změny velikosti fotografií.

Pro případné (pokud možno ne časté) využití předkládám i lehce destruktivní postup na změnu velikosti fotografií. Nakonec i tento postup je lepší, než mailové rozesílání několikamegových fotografií. Návod obsahuje i postup na vytváření tzv. akcí.

Další z praktických témat se zabývá jednoduchým prohlížením fotografií a čtením údajů EXIF.
Z oblasti počítačové grafiky jsou zde připraveny minizáklady programu Corel Draw

Dále budeme postupovat podle vašeho zájmu a námětů.

Nemusíme mít všechno přímo v hlavě, stačí vědět, kde to najdeme.


Produkty Adobe

Společnost Adobe v březnu 2008 uvedla do zkušebního provozu betaverzi produktu Photoshop Express. Tato aplikace je volně dostupná na internetu, umožňuje vytvoření fotoalba (kde ovšem mohou být vaše fotografie komerčně využity) a je zde možné přímo provádět některé základní úpravy vložených fotografií. Reakce odborné veřejnosti na tuto novinku jsou zatím poměrně nejednotné. Nahlédnout na to vše lze na adrese (v angličtině): www.photoshop.com/express

- - -

Dvacátého dubna 2010 uspořádala společnost Adobe v pražském hotelu Clarion konferenci Creative Future 2010, na které byly představeny nové verze produktů této úspěšné společnosti, uvedené nyní na trh pod názvem Adobe Creative Suite 5. Součástí zmíněného programového balíku je samozřejmě i oblíbený Adobe Photoshop, nyní tedy ve verzi CS 5.


Váš zrak versus váš počítač

Přesněji řečeno váš monitor (pokud možno ne starý CRT) anebo display notebooku - jakpak je na tom s obnovovací frekvencí? Právě tato veličina totiž má zásadní vliv na únavu očí, ať už u počítače trávíte jakoukoliv dobu.
Kde zmínenou hodnotu obnovovací frekvence, jejíž ideální stav by měl začínat na 85 Hz, na svém počítači najdete?
Pro Windows XP: V úvodní obrazovce, kde máte na ploše nejrůznější ikony, klikněte někam do prázdného prostoru pravým tlačítkem myši. Vyberte "vlastnosti", dále "nastavení", "upřesnit", "monitor". Zde by se vám již měla objevit aktuální hodnota obnovovací frekvence a zde ji také v rozbalovací nabídce případně budete moci zvýšit (pokud to umožňují parametry vašeho zobrazovacího zařízení). V každém případě nastavte nejvyšší možnou hodnotu, vaše oči vám poděkují.

Hlavní stránka